Vytisknout

Zaměstnanci dobročinného fondu „Doba dobra“ (Penza) se podílejí na třech charitativních projektech na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, Doněcké a Luhanské lidové republiky (LDNR). Dobrodincům se zatím podařilo shromáždit 200 kg oblečení pro lidi, kteří do regionu přicházejí. Podle údajů GTRK Penza dorazilo do Penzské oblasti 737 uprchlíků. V sanatoriu Berezovaja rošča, kde byli někteří z nich ubytováni, dostali od dobročinné nadace „Doba dobra“ lůžkoviny, potraviny, věci osobní hygieny a psací potřeby.

Dobrovolníci se také podíleli na sbírce humanitární pomoci v rámci kampaně "Nikdo nezůstane pozadu", která bude zaslána lidem žijícím v zemích vnitřně vysídlených a na Ukrajině. Akci uspořádala penzská pobočka Ruské geografické společnosti. V nákupním komplexu „Krasnyje Cholmy“ je denně otevřeno sběrné místo kampaně „Nikdo nezůstane pozadu," - uvedli zástupci nadace.

V rámci projektu sociálního centra „Dobro“ umístili pracovníci dobročinného fondu „Doba dobra“ v penzských nákupních centrech schránky na boty a oblečení pro uprchlíky z LDNR a Ukrajiny a také pro místní obyvatele. Protestantské sbory z Penzy nikdy nebyli stranou problémů, s nimiž se potýkají obyvatelé Donbasu. V roce 2014 hostil region uprchlíky a zástupci ROSCHVE byli součástí operačního štábu pro pomoc, řekl Sergej Kirejev, pověřený zástupce vrchního biskupa Ruského sjednoceného svazu křesťanů evangelické víry (letniční) a pastor sboru "Boží církev".

 

penza 1 600

 

"Pro nás tento konflikt bohužel nezačal v únoru, ale trvá už od roku 2014. Dnes, stejně jako před osmi lety, směřujeme naši sociální službu na pomoc obětem a obracíme se k Bohu s modlitbami za co nejrychlejší mír mezi našimi slovanskými národy," řekl Sergej Kirejev na zasedání vládní pracovní skupiny Rady pro mezietnické a mezináboženské vztahy Penzské oblasti.

Duchovní dodal, že v prvních křesťanských komunitách platilo heslo: "Modli se a pracuj". Podle něj je důležité, aby křesťané volali k Bohu o brzké nastolení míru a zároveň pomáhali lidem v nouzi.

 

penza 2 600

 

Tisková služba Ústřední náboženské organizace Ruského sjednoceného svazu křesťanů evangelické víry (letničních), 22.3.2022