... Co tedy zatím víme o chemickém útoku v Chán Šajchúnu v syrské provincii Idlíb? Do této provincie na severu Sýrie u tureckých hranic, přes které už roky proudí džihádisté sem a tam, přičemž ji dlouhodobě ovládá syrská frančíza Al Kajdy, spolupracující organizace a skupiny a v neposlední řadě turecká tajná služba. A právě ti všichni mají i monopol na informace. Prakticky vše, co z Idlíbu vychází – informace, fotky nebo videa – tak či onak vypouští Al Kajda a/nebo Turecko.

shahul islam 600

Většina lékařů na tomto videu má rukavice. Někteří však ne, ani když se dotýkají kůže údajně zasažených. Správný džihádista se totiž otravy sarinem nebojí. Díváte se na jeden z hlavních důkazů, na základě kterého USA provedly 7.4.2017 útok na Sýrii.

Přinejmenším některá videa z místa jsou hodně pochybná a zinscenovaná, a to nejspíš včetně záběrů, na nichž nijak nechránění záchranáři vzápětí po útoku pomáhají obětem údajného sarinu, aniž by sami rozšiřovali počty obětí. Hlavní dodavatel „zaručených informací“ do západních médií, doktor Shajul Islam, rodák z Londýna, byl v Británii v roce 2013 obviněn z únosu dvou západních fotografů, zajišťoval lékařskou pomoc teroristům v Sýrii a podle britské tajné služby MI6 je „zaníceným islamistou“, ale soud ho nakonec zprostil obžaloby, protože se svědci nedostavili, neb byli dál v rukou džihádu v Sýrii. ...

Celý článek zde.