Prezident Zeman: ... Já plně podporuji myšlenku evropské pohraniční stráže, to je v naprostém pořádku, ale připadá mně komické, jestliže tato stráž má mít tisíc pět set příslušníků, kdyby každá členská země Evropské unie do té stráže dodala pouhých pět set vojáků, no, tak to máte čtrnáct tisíc vojáků a s tím už se dá něco dělat. Patnáct set vojáků je operetní armáda, která proti pašerákům, a těch pašeráků je třicet tisíc, to znamená, těch pašeráků je dvacetkrát víc, než samotné pohraniční stráži, to je první námitka.

No, a druhá námitka je, že to všechno trvá hrozně dlouho, byl jsem informován, že to teď bude projednávat Evropský parlament, že to projednávání bude trvat šest měsíců, za těch šest měsíců do Evropy přijde dalších půl milionu uprchlíků, no, a potom nastoupí muži ve slušivých uniformách, bude jich patnáct set a budou se bezmocně dívat, jak kromě nich a mimo nich proudí další a další davy uprchlíků. Na co má proboha Evropa armádu, na co má Řecko armádu, na co má Itálie armádu, aby střežila hotspoty, což jsou v podstatě detenční střediska, najednou se nám ty armády tak nějak vypařily. ...

Prima: Dokonce řekl (belgický premiér Verhofstadt), že Vy ignorujete všechny muslimy, kteří jsou úspěšně integrováni ve společnosti a kteří jsou sami o sobě úspěšní.

Prezident Zeman: Ano. Takoví bezesporu existují, ale je otázka, jaké je to procento a já bych Vaším prostřednictvím panu Verhofstadtovi vzkázal, že v Bruselu je taková zajímavá čtvrť, jmenuje se Molenbeek, a pokud jste o té čtvrti něco slyšela, no, tak právě odtud vycházejí teroristé, kteří mimo jiné vraždili i v Paříži. Mimochodem, podobná čtvrť je právě v Paříži, jmenuje se Saint Denis, a takové čtvrti byste našli v Manchesteru, v Birminghamu ... to jsou čtvrti obývané primárně muslimskými komunitami a říká se jim "no go", protože policisté se tam v noci neodváží. No, a celá otázka je, že když najdete, a nepopírám, že existují, několik slušných muslimů, kteří se dokázali integrovat, tak to nic nemění na věci, že v západní Evropě vznikala ghetta a ta ghetta jsou neasimilovatelná, čili čest výjimkám, ale žádná výjimka nepopírá pravidlo.

Prima: Premiér Bohuslav Sobotka ve sněmovně při diskusi o migraci v podstatě popřel Vaše slova, že ta uprchlická vlna je invazí, jak Vy často opakujete. Co si myslíte o tom jeho názoru?

Prezident Zeman: ... za prvé, toto je invaze, invaze je vpád velké skupiny osob na území cizího státu a v tomto smyslu uprchlická vlna nepochybně invazí je, ex definitione. Za druhé, to, zda je nebo není organizována, můžete usuzovat jednak podle jejího rozsahu, čím větší rozsah, tím vyšší pravděpodobnost organizovanosti a jednak podle zachycených informací o počtu lidí, kteří se na ní podílejí. Teď tím nemyslím ty imigranty, ale organizátory, to znamená zejména převaděče. No, a jestliže jenom v Turecku je pětadvacet tisíc převaděčů, v jedné jediné zemi pětadvacet tisíc, tak ať mně někdo namlouvá, že je to spontánní, že prostě najednou se našlo pětadvacet tisíc lidí, kteří převádějí uprchlíky a že to nikdo neorganizuje. Myslím si, že je to naivní názor, ale pan premiér má na něj samozřejmě právo. ...

Prima: Pane prezidente, jak vnímáte ty silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem. Je to podle Vás, potom i v dalších městech, je to podle Vás zásadní zlom i s ohledem na tu informační vlnu, která se poté vyvalila, těch informací je mnoho, u některých prolomila tu měsíce trvající politickou korektnost?

Prezident Zeman: No, politická korektnost je nejvyšší zlo, které nás v komunikaci mezi médii a veřejností může potkat. Politická korektnost je v podstatě jenom zdvořilé synonymum pro lež, nic víc a nic méně. Já nechci být špatným prorokem, rozhodně bych si nepřál, aby došlo k dalším znásilněním, tím méně vraždám, ale samozřejmě pravděpodobnost takových událostí roste právě s počtem uprchlíků, to je logické. A já jsem vysvětloval ty události v Kolíně, to znamená obtěžování žen, jako důsledek pravidel, které má islám vůči ženám. A už několikrát, promiňte, že se opakuji, jsem uváděl, že třeba v Koránu je napsáno, že muž má právo ženu bít. Že islámské soudnictví je založeno na případu, kdy v soudním sporu svědectví ženy má poloviční hodnotu než svědectví muže. To všechno jsou fakta, nic víc. No, a jestliže tito lidé jsou vychováváni tímto způsobem a formují si svůj vztah k ženám takto, no, tak se pak nedivte tomu, co se v Kolíně a v dalších městech odehrávalo, divte se pouze tomu, že televize o tom několik dní mlčela právě díky politické korektnosti a tím se dostáváme zase k tomu tématu strašení, já nebudu nikoho strašit, já budu mlčet, já budu politicky korektní, pak přijde Kolín nad Rýnem a další města, pokusím se o tom mlčet, ale protože svědků je tolik, tak to nakonec tu zprávu stejně pustím ven. A mezitím si zkazím pověst, protože jsem jí ven nepustil.

Prima: Pane prezidente, zástupce Anny Šabatové, ombudsmanky, Stanislav Křeček, tento týden v souvislosti s migrační krizí vyjádřil velké obavy z toho, že je ohrožen právní systém, imigranti podle něj ignorují právo, zmiňuje právě také sexuální násilí, překračování státní hranice, sdílíte takové obavy?

Prezident Zeman: Ale vždyť to je naprosto evidentní, triviální. Pan Křeček je právník, takže právo na rozdíl od paní Šabatové zná, a dá se říci, že migranti porušují takzvané dublinské dohody, které jim ukládají, aby požádali o azyl nebo mezinárodněprávní ochranu v první bezpečné zemi. Už pokud tak neučiní, porušují právo. A co jsou první bezpečné země? Itálie, Turecko, Řecko, no, a to je vše. No, a v každém případě mezi Českou republikou a řekněme těmito zeměmi je řada dalších bezpečných zemí, takže lze říci, že ilegální imigranti, právě proto jsou ilegální, porušují to právo vícenásobně. ...

Celý rozhovor zde.