1. února 2016 odvysílala francouzská televizní stanice Canal + dokument Paula Moreiry s názvem "Ukraine : Les Masques de la révolution" (Ukrajina - masky revoluce). Dokument bylo možné shlédnout také v polské televizi. Proti jeho odvysílání v obou případech protestovaly ukrajinské ambasády, v případě Polska takto: "Nejbolestivější je skutečnost, že polský televizní kanál načasoval odvysílání filmu k druhému výročí revoluce. Věříme, že polští lidé, kteří se během své historie naučili rozlišovat pravdu a odhalovat zákeřné lži, dostatečně odsoudí tento film, stejně jako chování TVN 24".

Polští lidé si při shlédnutí tohoto dokumentu nemohli nevzpomenout, že Ukrajinská povstalecká armáda, dnes na Ukrajině oslavovaná, má na svědomí 36 tisíc polských civilistů, které na území Ukrajiny během 2. světové války zavraždila a umučila (zde článek včetně fotografií).

Dnes (25.2.2016) jsme mohli v pořadu "Dvacet minut Radiožurnálu" slyšet, kolik že je u nás prokremelských webů, které mimo jiné píší o tom, že na Ukrajině je fašismus. To podle našeho mainstreamu vůbec není pravda, na Ukrajině je přece již dva roky demokracie. Tak se na dokument podívejte na Youtube (slovenské titulky).