... I z jistých farářských úst jsme slyšeli, že upředňostňování křesťanů je "nekřesťanské". Podívejme se tedy do Německa na to, co je křesťanské.

Farář Martens líčí, jaký je osud křesťanů v ubytovacích centrech .... v Berlíně - Steglitzu chtěli dva členové místní křesťanské obce navštívit v uprchlickém centru křesťany. Muslimští ubytovaní je napadli a ztloukli, rvali jim křížky z krku a nadávali jim, že jsou nečistí. Hlásit incident na policii nemá smysl, protože se vždycky najde dost muslimských "svědků", kteří ho popřou. Jen v tomto centru došlo k podobnému incidentu již potřetí ...

 

V čekárně berlínského Úřadu pro zdraví a sociální věci byli muslimové rozhořčeni, že mají čekat v jedné místnosti s "nečistými křesťany" (ti byli tři). Muslimové si stěžovali arabské ochrance. Ta zahrnula křesťany nejhoršími nadávkami, ztkoukla je a na šest měsíců jim uložila zákaz vstupu do Úřadu - kde se vyplácejí dávky. Podle faráře Martense je to běžná epizoda.

V hesenském Oberurselu zmlátila muslimská ochranka uprchlického centra jednoho z křesťanů tak, že musel být přijat do nemocnice. Tvrdila, že tento konvertita z jižního Iránu urazil islám.

Německo na to začíná reagovat budováním speciálních uprchlických center pro křesťany ... Mnozí se ale ptají - proč máme budovat speciální centra pro křesťany? Proč prostě nevyhostíme agresivní muslimy?

... na přednostní pomoci křesťanům trváme ne proto, že jsou to "naši lidé", ale proto, že jsou skutečně ohroženi. Už podle snímků z jejich příletů je jasně vidět, že v jejich skupinách převažují ženy a děti.

Celý článek v Res Claritatis Monitor, ročník XIII, číslo 4 ze dne 21.2.2016.