... Bitva o „pravdu“, která vypukla okamžitě po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem, nabírá stále bizarnějších podob. Není ničím jiným, než pokračováním války proti Rusku „jinými prostředky“. Snaha vyvolat fatální konfrontaci velmocí ještě před Trumpovou inaugurací asi ztroskotala, ale ti, kteří ji připravovali, ztroskotat nemíní. Proto válku ještě ani zdaleka nevzdávají.

Hlavní tvůrci mystifikací, organizátoři státních převratů, barevných revolucí a skandálních volebních manipulací ve vyhlédnutých zemích jednají jako smyslů zbavení. Náhle objevili „nebezpečí dezinformace“ – základní nástroj jejich moci v Evropě a Americe po pádu bipolárního. „Nic než pravdu!“ volají nyní notoričtí podvodníci a lháři od Washingtonu po Prahu. Větší lež už asi zkonstruovat nelze.

To, co předvádějí v mezidobí od volby do předání úřadu poražení - Obama a jeho spojenci v obou hlavních politických stranách USA – nemá v moderní historii Západu obdoby. Je to současně hrozivé i směšné. A právě z tohoto paradoxního hlediska je třeba vnímat a hodnotit vše, co se nyní děje v celé otřásající se politické struktuře Západu – včetně České republiky. ...

Jenže – je tu ten Trump. A nikdo neví, co od něho čekat. A ta nejistota malinko „štípe“ politickou a mediální pražskou kavárnu. Babišovská část (MfDnes, LN a spol.) se trochu odvazují. Podobně jako třeba Saša Vondra (ODS), jemuž se brzy změní velení (Trump vymění všechny šéfy tajných služeb včetně CIA), a tak mluví náhle s pohrdáním a „uplakané“ velmoci, která neumí skousnout údajné hackerské úspěchy Ruska proti posvátné Hillary.

To bakalovská část kavárny (Respekt, HN a spol.) drží obamovskou a mccainovskou linii do poslední chvíle: Spolu s Českou televizí (pro niž odedávna fungují jako odvelené pracoviště) nadále želí osudu statečně podvodnice, kterou tak sprostě odhalili všudypřítomní geniální ruští hackeři, kteří, jak se ukazuje, už dávno zcela ovládají západní svět. Je konečně jasné, proč je tak chorobný...

Jenže současně začalo převlékání kabátů části českých komediantů. A jako vždy jsou skvělí. Těžko si představit komičtější číslo, než je poslední verdikt Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Táž Rada, která se nedávno odmítla zabývat rozsáhlou a propracovanou analýzou lží a dezinformací ČT ve vztahu k soustavné primitivní protiruské kampani, nyní statečně narovnala normalizačně záda:

Po dvou měsících úvah náhle zjistila, že Trump se asi inaugurace dočká. Z toho logicky plyne, že Česká televize porušila zákon během zpravodajského pořadu Americká volební noc, který vysílala v den prezidentských voleb v USA. Má přece (koho by to dodnes napadlo) povinnost poskytovat objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů a rovněž respektovat zásadu, že názory musí být odděleny od informací zpravodajského charakteru.

A pak něco, čemu se ani nechce věřit: Trumpovo vítězství bylo podle Rady prý opakovaně spojováno s pocitem ohrožení a prezentováno jako ryze negativní jev. Vyčítá ČT rovněž, že využívala jen jediný mediální zdroj informací z amerického prostředí, televizi CNN, která před volbami otevřeně sympatizovala s Hillary. Tedy osvědčený a chválený postup, který Česká televize (a všechny její veřejnoprávní sestřičky v bratrské EU) provozují už dlouhá léta. ...

Celý článek zde.