Důvod první – politická korektnost

Prezident Zeman se neřídí pravidly politické korektnosti, která zabraňuje problémy pojmenovávat, vyhodnocovat a účinně řešit. Díky politické korektnosti je zabraňováno zveřejňovat statistiky nárůstu kriminality v souvislosti s migrací nebo poukazovat na problematické prvky islámu. 

Důvod druhý – obrana národních zájmů

Evropská unie bude usilovat o vytvoření Spojených států evropských (zde) – ať už se budou jmenovat jakkoli. Současné národní státy budou nuceny zříci se většiny svých dosavadních pravomocí, bude to spíše něco jako naše kraje. Umíte si představit, že v Pardubickém kraji bude ubytováno 10.000 migrantů a v kraji Vysočina žádný? Proč by měl mít kraj Vysočina takováto privilegia? Nebo že v Libereckém kraji bude uzákoněno manželství homosexuálů, eutanazie a potrat v osmém měsíci těhotenství zatímco v Jihomoravském kraji nic z toho možné nebude? Budoucí evropský nejvyšší soud nepochybně zajistí, aby to všude bylo stejné – tedy stejně liberální. Prezident Zeman sice (bohužel) také občas mluví o Evropské federaci, přesto z jeho dosavadních postojů je jasné, že bude hájit zájmy obyvatel České republiky. A hlavně, na rozdíl od profesora Drahoše, není proti referendu o vystoupení z Evropské unie. Přestože se v Evropském parlamentu střídá vláda levice a pravice, v Evropské komisi nebyl za posledních 15 let ani jediný politik, který by se otevřeně hlásil ke konzervativním křesťanským hodnotám. Ve Spojených státech evropských už žádné místo pro křesťanské hodnoty nebude. 

Důvod třetí – neúčast v tažení proti Rusku

Zatímco profesor Drahoš by do Ruska nejel pokud možno nikdy a pravděpodobně by neměl námitky k rozmísťování dalších českých jednotek necelých 150 kilometrů od Petrohradu (tedy na ruských hranicích), Miloš Zeman do Ruska jezdí a podporuje český export, což je dobře. To, co zabraňuje válce je právě vzájemný obchod, a ne tanky a raketové systémy rozmísťované od devadesátých let okolo Ruska. Stačí si vzpomenout na radar, který chtěly USA umístit v Brdech, údajně proti raketám z Íránu, což ale byla jen pohádka pro veřejnost. Jednání o radaru probíhala už od roku 2007, tedy v době, kdy Washington ujišťoval Moskvu, že studená válka skončila. Cílem tohoto postupného obkličování Ruska je získání vojenské převahy. Ruská armáda má sice mnoho raket s jadernými hlavicemi, jenže tyto rakety by měly být krátce po startu sestřeleny. To má vést k podvolení Moskvy a umožnit následnou „privatizaci“ ruského nerostného bohatství. Tyto plány amerických neokonzervativců nás ale snadno mohou dostat do hromadných hrobů a do zemljanek.

Tolik tedy stručně k tomu, proč budu volit Miloše Zemana. V sobotu odpoledne uvidíme.