V některých případech nám román může povědět o historii více, než odborná publikace. Victor Hugo události let 1789 – 1793 velmi pečlivě studoval. Od svých rodičů znal dobře oba znepřátelené tábory: royalisty i stoupence revoluce. Zatímco jeho otec byl generálem francouzské revoluční armády, jeho matka obdivovala povstalce, kteří ve Vendée bojovali se zbraní v ruce za obnovu monarchie a tradiční křesťanské hodnoty.

poprava Ludvika XVI 600

Poprava Ludvíka XVI. 21. ledna 1793. Zdroj zde.

Rozdělená společnost

Dnes často slyšíme o rozdělené společnosti. V roce 1793 byla Francie rozdělena ještě hlouběji a ostřeji. Revoluce neponechala ze starých hodnot téměř nic. Král, šlechtické tituly, kláštery – to vše bylo odstraněno, král popraven. V řadě klášterů byli v roce 1793 popraveni všichni řeholníci a řeholnice. Církev, jako jeden ze symbolů sterého světa, měla zmizet. Názvy měsíců byly změněny, sedmidenní týden byl prodloužen na desetidenní. Majetek šlechty a klášterů byl zabaven a rozdělen mezi rolníky. Revoluce hledala své nepřátele, a gilotina se téměř nezastavila. V prosinci 1793 vydalo revoluční Direktorium rozkaz vyvraždit ve Vendée obyvatele v 778 farnostech.

Fake news a informační válka, toho je dnes všude plno, a někdy je těžké, dobrat se pravdy o nedávných i dávnějších událostech. Například let MH 370 společnosti Malaysia Airlines. Co se 8. března 2014 stalo nad Indickým oceánem, se možná nikdy nedozvíme.

building 7 study 600 

Zdroj: AE911TRUTH.ORG

Někdy je ale poměrně snadné událost vyhodnotit, a oficiální tvrzení vyvrátit. 11.9. došlo v New Yorku ke zhroucení dvojčat a budovy číslo 7. U dvojčat měl být důvodem kolapsu náraz dvou dopravních letadel, unesených teroristy. Budova č. 7 se měla zřítit v důsledku požáru kancelářského nábytku a dopadu úlomků pocházejících z dvojčat. Pokud se podíváte na záběry hroutící se budovy číslo sedm, snadno dojdete k závěru, že toto není pád v důsledku požáru, ale že se jedná o řízenou demolici. Ostatně, jak vypadá odstřel staveb při demolici si můžete snadno dohledat také.

V současnosti čelíme dvěma hlavním hrozbám. Je to islamizace a prosazování extrémně levicové ideologie prostřednictvím globálních elit.

EP ve STRASBURKU 600

Sídlo Evropského parlamentu ve Štrasburku. Foto: Reuters

Islamizace

Petr Hampl ve své přednášce uvádí, že za 1400 let existence islámu mu padlo za oběť 80 milionů hinduistů, 60 milionů křesťanů a 120 milionů černých afričanů. Mezi muslimy je jistě mnoho statečných a čestných lidí. Vzpomínám si na muslima, který se při přepadení autobusu v Keni zastal svých křesťanských spolucestujících a byl za to džihádisty zabit. Statečnost prokázal i současný pakistánský premiér, když nepodlehl nátlaku demonstrujících radikálů, a dovolil křesťance Asia Bibi tajně opustit zemi. Ta byla původně odsouzena k trestu smrti za rouhání.

Adventní doba je přípravou na vánoční svátky, ale také připomínkou toho, že tento svět pomine a že Ježíš Kristus přijde znovu, jako vládce nového nebe a nové země. Jen těžko si ale takovýto konec starého světa a začátek světa nového dokážeme představit.

ctk hirosima 600

Hirošima 1945. Zdroj: ČTK

Přesněji řečeno, konec světa, ve smyslu konce naší civilizace, si lze přestavit poměrně snadno. Mohla by mu předcházet například další velká válka s použitím jaderných zbraní. Západní mainstreamová média i mnozí politici minimálně od roku 2014 podněcují stále větší nenávist vůči Rusku – to je nutný předpoklad pro zahájení útočné války. Další podmínka, tedy že útočník by měl mít trojnásobnou převahu v počtu vojáků, je také splněna (3,5 milionu vojáků NATO proti 850 tisícům na straně Ruska).

Přiznám se, že jsem neměl čas sledovat předvolební kampaň v Brazílii. Až když bylo po volbách, a ČT začala (po vzoru BBC, CNN, NYT, ...) tvrdit, že zvítězil krajně pravicový politik, nedalo mi to, abych se o prezidenta Bolsonara nezačal zajímat. Zkusil jsem mexické noviny La Jornada, tam jsem ale mohl číst jen o vítězství neonacismu v Brazílii - od levicového deníku se to asi dalo čekat. Protože mám švagrovou v Brazílii, mohl jsem své dotazy posílat přímo na místo.

Prezident Jair Bolsonaro

Brazílie nade vše, Bůh nade všechny. Jair Bolsonaro.

Sedmnáct let je dlouhá doba a dnešní mladá generace už většinou neví, co se tehdy stalo. Útok na oba mrakodrapy v New Yorku byl označen za akt, který odpovídá vyhlášení války. USA válkami odpověděly – v Afganistánu a hned poté v Iráku (2003).

Hroutící se budova č. 7., 11.9.2001

V roce 2011 zaútočily (spolu s Británií, Francií a dalšími státy NATO) na Libyi, aby svrhly vládu Muammara Kaddáfího. Občanská válka v Libyi trvá od svržení Kaddáfího dodnes. Další na řadě byla Sýrie, kde USA usilovaly o odstranění prezidenta Asada. Všechny tyto operace by pravděpodobně nebylo možné provést, pokud by jim nepředcházely události 11.9.2001.

Když mi bylo osmnáct, chtěl jsem odejít do Kolumbie. Vždy mne fascinovala města ležící vysoko kolumbijských horách. Tam se ale děj románu, jehož autorem je Gabriel García Márquez, neodehrává. Když se podíváte na mapu Kolumbie, na severovýchodě objevíte bažiny – a to je místo, kde se mělo nacházet městečko Macondo, do něhož se během četby Sta roků samoty přenesete. Ostatně nedaleko odtud se Márquez narodil a vyrůstal.

Dnešní Rihoacha. Odtud vyšli románoví hrdinové a založili Macondo. Foto: eltiempo.com

V románu se mísí realita s fantazií. Macondo zakládá spolu s několika druhy a jejich rodinami José Arcadio Buendía, je to někdy po roce 1830, kdy už je Kolumbie (Nová Granada) samostatná. On, jeho manželka, synové, dcery, vnuci a pravnuci jsou pak hlavními hrdiny. Osada je nejprve zcela odříznutá od okolního světa, čas od času přijíždějí kočující cikáni, a ukazují osadníkům novinky jako magnet nebo dalekohled. Dokáží vyrobit led, za poplatek vozí zájemce na létajícím koberci. Když po mnoha desítkách let přijede kdosi s horkovzdušným balónem, nikoho to příliš nezaujme, protože mnozí se vznesli už dříve na létajícím koberci. Není zde soudce, starosta ani farář. Manželka José Arcadia však jednou objeví cestu přes bažiny do blízkých vesnic a vše se začíná měnit. Macondo roste, stěhují se sem další osadníci, přichází soudce pověřený vládou, začíná se stavět kostel. Až po mnoha letech je založen hřbitov, protože do té doby v Macondu nikdo nezemřel. 

Titulky zpravodajských portálů z posledních dnů dávají tušit vážnost situace.

"Útočná skupina letadlové lodi Harry S.Truman se blíží k břehům Sýrie" (zde), "Ruská flotila vyjela vstříc americké flotile!" (zde), "Rusové, těšte se na naše rakety, jsou krásné a nové, vzkázal Trump do Sýrie" (zde). Na ruském zpravodajském kanále Rosija 24 byly včera večer odvysílány instrukce, jaké potraviny je vhodné si vzít do protiatomového krytu a rovněž včera prý poprvé od roku 2001 odstartoval do vzduchu americký Boeing 747 E-4B, který má sloužit jako velitelské stanoviště sil NATO v případě termonukleární války (zde). A Paul Craig Roberts nazval svůj dnešní blog: "Deset dní před koncem světa" (zde).

Syrští vládní vojáci ve východní Ghutě poblíž Dúmy. Foto: Michail Alejedin

Důvod první – politická korektnost

Prezident Zeman se neřídí pravidly politické korektnosti, která zabraňuje problémy pojmenovávat, vyhodnocovat a účinně řešit. Díky politické korektnosti je zabraňováno zveřejňovat statistiky nárůstu kriminality v souvislosti s migrací nebo poukazovat na problematické prvky islámu. 

Thomas Mann na počátku třicátých let varoval před nástupem nacismu a proto musel v roce 1933 odejít z rodného Německa do Švýcarska, kde žil v exilu. Následně se bratři Mannové snažili získat československý pas, aby mohli odjet do USA. Pomohla jim Proseč, kde získali v roce 1936 domovské právo. Na základě takto získaného domovského práva požádali oba bratři o vystavení československého pasu.

Když jsem si náhodou přečetl krátký komentovaný výňatek z knihy Doktor Faustus, nezbylo než vyrazit do prosečské knihovny a román si vypůjčit. 

Thomas Mann a Albert Einstein, Princeton 1938. Foto: Wikimedia Commons

Pokud věříte, stejně jako doktor Emil Hácha, že český stát není schopen samostatné existence, pak SPD určitě nevolte. Budiž ale řečeno, že jsou státy menší, ve kterých se žije dobře a jejich občané o žádném sloučení do nějakého superstátu neuvažují. Například Kostarika.

Tomio Okamura v rozhlase 2.10.2017 - video zde. Program SPD zde.

Jen krátce k dnešnímu výročí. "Útoky z 11. září 2001 byly sérií koordinovaných teroristických útoků, které se uskutečnily 11. září 2001 ve Spojených státech amerických. Provedlo je 19 příslušníků militantní islamistické organizace al-Káida. Ti unesli čtyři letadla na komerčních linkách společností American Airlines a United Airlines. Dvě z nich, Let American Airlines 11 a Let United Airlines 175, narazila do věží Světového obchodního centra v New Yorku .... Při útocích celkem zemřelo 2996 lidí včetně 19 únosců." Takto začíná zpráva na české wikipedii.

Dokument 9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out

Dnešního výročí si všímá také Tereza Spencerová, novinářka, která se specializuje na Blízký východ. Vyšetřovací spis, jehož 28 stran bylo loni v létě odtajněno, ukazuje na přímou účast Saudské Arábie při plánování a podporování teroristického útoku, ke kterému 11.9.2001 došlo.