... Chelsea Manningová je od května dál v americkém vězení… za to, že odmítá vypovídat proti Julianu Assangemu, který „pomalu umírá“ pro změnu v britském vězení… a že odmítá vypovídat před velkou porotou, jejíž legitimitu neuznává… za což jí každý den naskakuje pokuta 1000 dolarů…

To jsou jen dva z těch známějších... to ale jen tak... než začneme odpalovat petardy…

 

Celá dnešní ranní kávička Terezy Spencerové zde a reportáž RT o rozhovoru Vaughana Smitha s Julianem Assangem zde.

Julian Assange

Šedesát britských a zahraničních lékařů vyjádřilo 25. listopadu v otevřeném dopise britské ministryni vnitra Priti Patelové obavy, že zakladatel WikiLeaks Julian Assange se možná nedožije slyšení nařízeného na únor 2020, které by mělo posoudit jeho vydání z Británie do USA. Assange je uvězněn v přísně střeženém těžkém žaláři Belmarsh a jeho stav je alarmující.

Assange v současné době vykonává padesátitýdenní trest odnětí svobody za „nedodržení pravidel o poručnictví“ před 8 lety, kdy se Assange uchýlil do Anglie. Aby se vyhnul zatčení, ukryl se tehdy na velvyslanectví Ekvádoru, ale po 7 letech, kdy se v Ekvádoru dostal k moci prezident Lenin Moreno, byl vydán britským úřadům. Po ukončení trestu ho čeká deportace do USA a soud na základě obvinění ze špionáže za zveřejňování amerických tajných vojenských a diplomatických dokumentů na webových stránkách WikiLeaks.

Když Julian Assange před 10 lety zveřejnil tajné materiály o americké agresi v Iráku, byl nejprve stíhán za vykonstruované obvinění ze strany švédské justice, za níž se schovává americká CIA. Poté utekl ze Stockholmu do Londýna, kde byl sedm let nucen žít v izolaci na Ekvádorského velvyslanectví. Následně byl vydán britské policii, z malicherného důvodu odsouzen a nyní je v těžkém žaláři pro zvlášť nebezpečné zločince.