Přiznám se, že jsem v současné krizi kolem Ukrajiny nepředpokládal dvě věci. Tou první bylo rychlé zahájení rozsáhlé ruské vojenské operace tak brzo po invazi na Ukrajinu na teritoria Doněcké a Luhanské lidové republiky ...

Vladimír Putin ... Nechal zmobilizovat obyvatele separatistických republik a poslal je do bojů s nejlepšími a nejlépe vyzbrojenými jednotkami ukrajinské armády. Ruská pomoc se spíše omezuje na leteckou a technickou podporu útočících jednotek, které mají pochopitelně značné ztráty. Trochu to připomíná Stalinovy metody, nechává válčit bývalé občany Ukrajiny proti těm, co mají ukrajinskou uniformu.

Ruské jednotky uplatňují svou významnou technickou převahu, zejména leteckou, zapojení speciálních jednotek trochu připomíná nasazení těchto sil v Kazachstánu. Ne vše jde tak, jak bylo původně naplánováno, proto asi Vladimír Putin tak přivítal návrh Volodymyra Zelenského na jednání o budoucí neutralitě Ukrajiny.

Na závěr bych se chtěl věnovat zneužití války na Ukrajině českou vládou k zavedení cenzury a dalších plánovaných omezení občanských práv v České republice. Pro zavedení totality u nás je válka s Rusem dar z nebe. Na ni se dá svést víc věcí než na Babiše. Včetně inflace, drahých energií a umlčení opozice.

Celý článek zde. Vzhledem k zablokování nepohodlných webů na základě požadavku vlády (nebo pouze na základě osobního rozhodnutí aktivních pracovníků CZ.NIC, pokud tomu chcete věřit) asi budete potřebovat upravit soubor hosts na vašem PC. Níže uvedený postup pomůže jen pokud nebude vypnutý přímo web na serveru (jako je to třeba u protiproud.cz)

Windows:
otevřít pomocí Poznámkového bloku v průzkumníku soubor:
C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts
a na jeho konec vložit řádek:
78.24.14.63          prvnizpravy.cz www.prvnizpravy.cz
a soubor uložit.

Linux
1. otevřít terminál klávesovou zkratkou: Ctrl+Alt+T
2. zadat příkaz:
sudo nano /etc/hosts
soubor hosts se otevře v textovém editoru
3. nakopírovat na konec souboru řádek:
78.24.14.63       prvnizpravy.cz www.prvnizpravy.cz
4. ukončit editaci: Ctrl+X
5. potvrdit uložení klávesou "A" (nebo "Y" pokud máte systém v angličtině)