Boj s dezinformacemi. Fialova vláda namísto slibovaného šetření zřizuje nové pozice pro boj s dezinformacemi - zákon pro vypínání webů by měl být připraven do konce června 2022, je možné, že se zákonem zakotvené cenzury brzy dočkáme.

- podle vládního zmocněnce Klímy již prezidentské volby v ČR v roce 2013 ovlivnilo Rusko prostřednictvím sociálních sítí - takže pokud jste v roce 2013 hlasovali pro Miloše Zemana, pak vaši ruku nevedl vlastní rozum, ale ruský trol.

Nový světový řád. Dříve to byla konspirační teorie o tom, že svět je (nebo má být) řízen elitami (takto NWO označovala např. Filosofická fakulta UK, Nadační fond nezávislé žurnalistiky). Dnes tento název stále častěji používají politici západních zemí. Co si pod tím ale představují? Tento pojem na podzim 2021 použila předsedkyně Evropské komise, a nyní ho často používá i premiré Fiala: "nastala změna světového řádu" prohlásil pro týdeník Reflex. O novém světovém řádu hovořil i ukrajinský velvyslanec v Praze. Podle nich je v Novém světovém řádu Rusko na kolenou, zbídačené a izolované. Americký ekonom, profesor James Galbraith, představuje svoji vizi: "Rusko je soběstačné ve všech základních sektorech, včetně energetiky, potravinářství, těžkého průmyslu a zbraní. Na rozdíl od dob SSSR umí dnešní Rusko nahradit výpadek spotřebního zboží vlastními silami. ... Rusko bylo sice vyřazeno z mezinárodního systému Swift ... to ovšem ruskou ekonomiku nijak zásadně neovlivňuje. ... Ruská finanční aktiva jsou vyšší, než ruský státní dluh. ... V budoucnosti, podle Galbraitha, můžeme očekávat multipolární svět: Západ a Eurasii, přičem prostředníkem mezi oběma bude Čína. Západ svůj systém, založený na dolaru a euru už má, Eurasie ho buduje za účasti Ruska, Číny, Běloruska, Kazachstánu, Iránu, Indie - další země se pravděpodobně připojí. ... Podle Galbraitha jsou evropské vlády pod silným tlakem USA, takže navrhují sankce, které více poškodí je samotné, než Rusko".

Národní zájmy USA: "Skutečná politika není o okamžitých emocích, ale o dlouhodobých zájmech ... katastrofa nastává, když politici na zájmy své země rezignují a zapomenou" (Thomas Friedman - The New York Times). USA budou podporovat všechny politiky a státy, kteří chtějí proti Rusku válčit, ale sami se do války zapojit nehodlají. Takže, jak řekl Jeffrey Sachs, USA budou bojovat na Ukrajině až do posledního Ukrajince.

Celý pořad Aby bylo jasno (15.5.2022) zde.

 

ABJ dezinformace NWO narodni zajmy usa