Tereza Spencerová analyzuje údajný požadavek lékařů ze syrského Aleppa. Tito lékaři měli prý požádat USA o vyhlášení bezletové zóny na Aleppem - tedy o sestřelování syrských a ruských letadel, bojujících proti džihádistům. Přesto že i v tomto případě se jedná o primitivní propagandu, západní mainstreamová média - včetně českých - ji slepě opakují.

 

"... Dopis je to pozoruhodný hned z několika důvodů. V době, kdy Hillary Clintonová avízuje eskalaci války v Sýrii, lékaři „jako na zavolanou“ dokonalou americkou angličtinou žádají, aby Bílý dům vyhlásil nad Sýrií bezletovou zónu, tedy přesně totéž, co po Hillary v její soukromé válce za zničení Libye kdysi chtěli libyjští džihádisté, které Západ dlouho vydával za demokraty.

Zvláštní je i to, že „otevřený dopis“ podepsalo patnáct „lékařů“, ale některá jména jsou neúplná, zatímco další se až pozoruhodně shodují se jmény čelních představitelů současného džihádu nebo dokonce jen s názvy vyhlášených aleppských obchodů. A k tomu je mezi signatáři šest dětských lékařů. Přitom ale i český mainstream už na počátku května hlásil, že ruské bombardování ve východním, tedy džihádisty ovládaném Aleppu, zabilo „posledního pediatra“ ve městě. ...

Pak je tu ovšem ještě Anadánská nemocnice v Aleppu, kterou ruské letectvo zcela zničilo už letos v únoru a pak ještě jednou 30. července. Mimochodem, další, tentokrát neposlední „dětská nemocnice“ v džhádistickém Aleppu padla těsně před víkendem. Pohled na řadu „posledních“ a jiných nemocnic u cyniků vyvolává neodvratný dojem, že Aleppo musí být -- bez ohledu na pět let války -- městem s nejhustší sítí zdravotnických zařízení na světě ...

Hrůzy obléhání „našimi“ se do mainstreamu moc nedostávají, protože „americká politika v Sýrii závisí na vojenském potenciálu Fronty al Nusrá, tedy Al Kajdy, a jejího blízkého spojence, Ahrár aš Šám, k tlaku na syrský režim“ a je tedy nutné realitu modifikovat, a to včetně „úspěšnosti“ americké války proti Daeši.

Zkrátka, až zase budou mrtví pediatři psát Obamovi, aby zopakoval v Sýrii libyjský scénář, nebo až v Aleppu padne další „poslední“ nemocnice, zachovejme klid. V části města zuří válka a „naši“ prohrávají. A tak propaganda jede dál na plné obrátky. Zvláštní na tom je vlastně jen to, jak málo se autoři propagandy snaží předkládat alespoň trochu uvěřitelný obrázek, a přesto je západní mainstream – už od neexistujících iráckých zbraní hromadného ničení -- poslušně papouškuje."

Celý článek zde.