Rozhovor Ladislava Jakla pro Parlamentní listy ze 30.8.2016. Mimo jiné se zde hovoří o návštěvě kancléřky Merkelové v Praze, jejím návrhu na vytvoření evropské armády, o zbližování Ruska a Turecka, o Británii po brexitu a o nenávistné kampani českým médií proti Donaldu Trumpovi, jako kdyby se americký prezident volil u nás.

 

  • Návrh Angely Merkelové na vytvoření evropské armády - "... Chtějí ji ustavit i bez debaty o jejím politickém zadání a o způsobu, jak by toto zadání mělo vznikat, počkat si na záminku první krize a následně členské země k podpoře takového zadání, které bude vyhovovat těm silnějším, prostě dotlačit. Společná armáda se tak má stát dalším rafinovaným nástrojem na utužení evropské unifikace a centralizace, na omezení demokracie a národních suverenit. ..."
  • Systém kvót pro přijímání migrantů - "... Dějiny evropské integrace jsou dějinami podvodů na voličích, jsou dějinami ignorování hlasu veřejnosti i dohodnutých procedur. Co neprojde nahlas jednou cestou, protlačí se později nenápadně cestou jinou. Nyní třeba cestou rovných sociálních dávek pro ilegální přistěhovalce ve všech zemích EU. Pak začnou být země jako my pro příchozí atraktivní, protože je zde levněji ..."
  • Donald Trump versus Hillary Clintonová - "... Jistěže bych volil jeho, a ne tu pokračovatelku dosavadní americké politiky dobrodružných intervencí a nadbíhání domácích silným zájmovým skupinám. ... Žijeme v době možná poslední šance vyrvat náš svět z rukou sociálních inženýrů a vrátit ho lidem. Ti pak budou teprve moci rozhodovat, jestli chtějí více trhu, nebo socialismu. Dnes k takovému rozhodování ani nejsou připuštěni. Pokud by Trump Amerikou zatřásl, byli by k němu určitě mnohem blíže. ..."

Celý rozhovor zde.