Sedmnáct let je dlouhá doba a dnešní mladá generace už většinou neví, co se tehdy stalo. Útok na oba mrakodrapy v New Yorku byl označen za akt, který odpovídá vyhlášení války. USA válkami odpověděly – v Afganistánu a hned poté v Iráku (2003).

Hroutící se budova č. 7., 11.9.2001

V roce 2011 zaútočily (spolu s Británií, Francií a dalšími státy NATO) na Libyi, aby svrhly vládu Muammara Kaddáfího. Občanská válka v Libyi trvá od svržení Kaddáfího dodnes. Další na řadě byla Sýrie, kde USA usilovaly o odstranění prezidenta Asada. Všechny tyto operace by pravděpodobně nebylo možné provést, pokud by jim nepředcházely události 11.9.2001.

Ale už tehdy před sedmnácti lety bylo mnoha expertům z oboru stavebnictví a demolic ve Spojených státech jasné, že mrakodrapy se nemohly takto zhroutit v důsledku nárazu letadel a následných požárů. Ze své praxe totiž věděli, že takto vypadá řízená demolice. Již 3000 inženýrů a expertů na demolice podepsalo petici za pravdivé vyšetření příčiny pádu mrakodrapů. Argumenty těchto expertů si můžete vyslechnout ve výše odkazovaném videu. 

Lidé, kteří byli na vysokých postech CIA tehdy, jsou tam i dnes a pravdivé vyšetření událostí 11.9.2001 nebudou chtít dovolit. Nevyhnuli by se vysokým trestům, možná ani trestu nejvyššímu. Za normálních okolností, pokud by média fungovala jako hlídací psi demokracie, by nové vyšetřování již bylo zahájeno. Bohužel, ti kdo vládnou Západu, mají mainstreamová média pevně ve svých rukou.