Fake news a informační válka, toho je dnes všude plno, a někdy je těžké, dobrat se pravdy o nedávných i dávnějších událostech. Například let MH 370 společnosti Malaysia Airlines. Co se 8. března 2014 stalo nad Indickým oceánem, se možná nikdy nedozvíme.

building 7 study 600 

Zdroj: AE911TRUTH.ORG

Někdy je ale poměrně snadné událost vyhodnotit, a oficiální tvrzení vyvrátit. 11.9. došlo v New Yorku ke zhroucení dvojčat a budovy číslo 7. U dvojčat měl být důvodem kolapsu náraz dvou dopravních letadel, unesených teroristy. Budova č. 7 se měla zřítit v důsledku požáru kancelářského nábytku a dopadu úlomků pocházejících z dvojčat. Pokud se podíváte na záběry hroutící se budovy číslo sedm, snadno dojdete k závěru, že toto není pád v důsledku požáru, ale že se jedná o řízenou demolici. Ostatně, jak vypadá odstřel staveb při demolici si můžete snadno dohledat také.

 

Pokud jde o 11. září, jsme my v Evropě jen pozorovatelé a pravdivé vyšetření událostí 11.9.2001 si musí Američané vybojovat sami. Petici za nové  vyšetřování těchto událostí již v USA podepsalo přes tři tisíce inženýrů, architektů a odborníků na demolice.

Jak ale říká jedna ze signatářek petice: „nemusíte být inženýrem, abyste z videa poznali, že budova číslo sedm se nezhroutila v důsledku požáru“. Stanoviska expertů jsou k dispozici také, na webu AE911TRUTH.ORG najdete například prezentaci z University of Alaska.

Pokud se na kratičké video (nebo na delší dokument s českými titulky) podíváte a dojdete ke stejnému závěru jako signatáři petice, zbývá už jen z tohoto poznání vyvodit důsledky, což vůbec nemusí být jednoduché.