Není lepší věnovat se o víkendu raději svým zálibám nebo práci na zahrádce? Další parlamentní volby stejně budou až v roce 2025. A proč demonstrovat proti vládě, vždyť žijeme v těžké době, na celém světě roste inflace. Důvodů, proč se účastnit protivládních demonstrací je ale dost.

 

praha 2023 09 16

Demonstrace Česko proti vládě 16.9.2023. Foto: Jaroslav Jána

Nesmyslné výdaje na zbrojení

Ministerstvo obrany rozhodlo o zakoupení letounů F-35, které mají být dodány do deseti let. Jedná se o 24 letadel F-35 za 122 miliard CZK. Nákup 25 letadel F-35 od USA dojednal také Izrael, ale za cenu 3 miliardy USD (65 miliard CZK) – tedy za poloviční cenu (zde). Výhodou těchto letadel je pouze to, že jejich roj může vzdáleně řídit jediný operátor a že mohou nést klouzavé řízené atomové pumy. Tedy – že je lze použít k jadernému útoku na Rusko. Čili, v budoucnu, start většího počtu těchto letadel může být Ruskem vyhodnocen podobně, jako odpálení mezikontinentálních raket s jadernými hlavicemi. Letadla F-35 tedy nemají sloužit k obraně území ČR (k tomu jsou podstatně vhodnější současné Gripeny), ale k útoku na Rusko.

Vládní podpora LGBT agendy

Vláda neklade žádný odpor prosazování LGBT agendy, zejména na školách. Probíhá ohlupování dětí dotazy typu: „chlapečku, necítíš se spíš jako holčička?“ A tak už se ve školách stává, že žákyně základní školy přijde za učitelkou s požadavkem: „říkejte mi Alex“. Učitelé zatím těmto nesmyslům spíše vzdorují, ale žádnou podporu od vlády v tom nemají. Stejně tak jsme se ze strany vlády nedočkali odmítnutí Istanbulské smlouvy, jejímž schválením by získal moc orgán dozorující naplňování této smlouvy, tedy moc k prosazování LGBT a trans agendy. To, že někteří jednotliví ministři nebo poslanci vládních stran mají k prosazování této agendy výhrady, má jen velmi malý význam. Pokud vláda není ochotna se od této agendy distancovat, měli by z ní odejít.

Schválení nové varianty smlouvy o dočasném pobytu cizích vojsk

Pobyt cizích vojsk na území státu je vždy omezením jeho suverenity. I dnes všemi opovrhovaný prezident Novotný dokázal zabránit rozmístění sovětských vojsk na našem území. Ta sem přišla (spolu s armádami Polska, NDR, Maďarska a Bulharska) až v srpnu 1968. V roce 1991 bylo dosaženo jejich odchodu. Díky vládním stranám (a většině poslanců ANO) tady od tohoto roku zase máme další obdobu smlouvy o dočasném pobytu cizích – tentokrát amerických – vojsk.

Prohlášení o přípravách na dlouhou nebo jadernou válku s Ruskem

Nedávná prohlášení ministryně obrany, že je potřeba se připravit na dlouhou a možná i jadernou válku s Ruskem, snad není potřeba rozebírat. Je z toho vidět, že této vládě nikdy o mír nešlo. Svými požadavky na přijetí Ukrajiny do NATO jen přilévala olej do ohně, a to i přesto, že mnozí západní politikové (včetně premiéra Fialy) i tajné služby očekávali, že to bude mít za následek vojenskou reakci Ruska. Válka, na kterou se chce připravovat ministerstvo obrany, je válka jaderná, válka robotických dronů a dalších robotů řízených umělou inteligencí – ostatně tyto robotické zbraně se na straně Ruska už dnes občas používají. Jakékoliv protahování války povede k dalšímu prudkému rozvoji těchto inteligentních robotických zbraní. Lze předpokládat, že když oba bloky (tedy na jedné straně NATO a na druhé Rusko a Čína) vyčerpají při vzájemné konfrontaci své jaderné zbraně, budou následně použity zbraně chemické (USA je mají ve své výzbroji), biologické a robotické.

Vláda by mohla tyto demonstrace využít jako argument při obraně zájmů České republiky

Demonstrace, jako byla ta poslední, 16.9.2023 v Praze, pravděpodobně nedosáhnout toho, aby vláda podala demisi a aby byly vypsány předčasné volby. V každém případě ale vytváří na vládu tlak, aby brala v potaz zájmy obyvatel této země. Na vládu tlačí Brusel, Washington, Berlín, prosazovatelé LGBT - trans agendy. My musíme tlačit z druhé strany.

Z demonstrace 16.9.2023

Ondřej Dostál

Matěj Gregor

Jana Zwyrtek Hamplová

Jindřich Rajchl

 

praha 2023 09 16 od tribuny

Demonstrace 16.9.2023. Foto: FB PRO