Tereza Spencerová se na svém blogu zamýšlí nad zveřejněnými emaily Hillary Clintonové. Emaily byly zveřejněny na serveru WikiLeaks. V této souvislosti je asi každému jasné, že důvodem, proč USA (respektive Švédsko) žádají o vydání Juliana Assange (zakladatele WikiLeaks), není obvinění ze sexuálního zneužívání, ale zveřejňování důkazů o zločinech, kterých se Washington dopouští. Díky WikiLeaks jsme se také dozvěděli o tajně připravované dohodě TTIP mezi USA a EU (která nás má vydat zcela do rukou nadnárodních koncernů).

hilary clinton 600

Foto: REUTERS/ Lucas Jackson

Z nyní zveřejněné koresponce Hillary Clintonové se potvrzuje, že se přímo podílela na plánování operací USA v Libyi a Sýrii, jejichž předpokládaným i skutečným důsledkem jsou statisíce mrtvých.

V nadcházejících prezidentských volbách je Clintonová zatím hlavním kandidátem za demokratickou stranu, je podporována americkými i evropskými médii hlavního proudu, včetně českých. Je představitelkou liberálně levicových skupin, usilujících o likvidaci tradičních křesťanských hodnot. Za vše vzpomeňme na její výrok, že nebude možné tolerovat, aby křesťanští lékaři odmítali provedení potratu z důvodu svědomí (podobně viz zde).

O roli Hillary Clintonové v Libyii vyšlo nyní najevo následující: "dokumenty z let 2010 až 2014 odhalují, že Hillary Clintonová poté, co osobně vedla likvidaci libyjského státu, měla stejné schéma připravené i pro Sýrii – a znovu jako by si ani nepřipouštěla obrovské problémy, které americké války na Blízkém východě neodvratně vyvolávají. Nutnost „změny režimu“ v Sýrii Hillary Clintonová z pozice ministryně zahraničí USA obhajovala snahou posílit Izrael a ochromit regionální vliv Íránu, přesně podle přání izraelského vedení. Její logika byla prostá: USA svrhnou režim v Damašku tím, že příslušným silám dodají zbraně, své vojáky do Sýrie v rámci úspor nevyšlou a Rusko se Americe neodváží vzepřít, protože v případě Kosova přece také nic neudělalo. Následně bude v Damašku instalována proamerická vláda, která přeruší styky s Íránem, postaví se proti libanonskému Hizballáhu, případně by mohla ještě s Izraelem podepsat i mírovou smlouvu a zbytek arabského světa bude Americe aplaudovat za to, že „bojuje za arabský lid“. K tomuto účelu instrukce a vizuály od amerického ministerstva zahraničí mimochodem dostala například katarská televize Al Džazíra, přičemž speciálním výběrem informací se na „změně režimu“ v Sýrii měl podílet i koncern Google". Tolik Tereza Spencerová.

wikileaks hillary clinton

Obrázek: WikiLeaks

V této souvislosti bych se chtěl vrátit k nedávnému výroku vysokého církevního představitele, že Donald Trump není křesťan. Důvodem tohoto tvrzení, jak se zdá, jsou Trumpovy výroky, že uzavře vstup do USA přistěhovalcům muslimského vyznání. Co by to v praxi znamenalo? USA by se deklarovaly jako nemuslimská země - tedy spíše jako země, kde jsou preferovány křesťanské hodnoty (většina obyvatel USA jsou křesťané). O nějakém vystěhování muslimů, kteří již v USA žijí, Trump vůbec nemluví. Dále Donald Trump plánuje odvolání amerických jednotek z Blízkého východu a Afganistánu - tedy ukončení americké agresivní politiky ve světě. Co je na tom nekřesťanského?

A naopak - když už se tedy církevní představitel pustil do hodnocení uchazečů o Bílý dům - Hillary Clintonová křesťan je? Když pomineme bezvýhradnou podporu potratům, tak co velký podíl na odpovědnosti za smrt statisíců lidí v Libyi a Sýrii, o migrační krizi nemluvě? Protože však paní Clintonová hájí zájmy těch, kdo mají skutečnou moc v USA a kontrolují média hlavního proudu, tak se ze svých zločinů jistě zodpovídat nebude.

Vlastně jednou ano, u posledního soudu.