19. ledna vláda zrušila vyhlášku o povinném očkování proti covidu-19. Dříve se hovořilo o možnosti zrušit povinnost pro seniory, ale ponechat ji pro některé profesní skupiny. Nakonec padá povinnost úplně. Škoda, že toto rozhodnutí nepřišlo hned na začátku roku. Mnozí doposud neočkovaní zaměstnanci, na které se vyhláška vztahovala, by byli ušetřeni často nevybíravého nátlaku. V těchto lednových dnech nemálo z nich podlehlo hrozbám ze strany zaměstnavatelů. Je ale dobře, že ke zrušení vyhlášky došlo alespoň nyní. Nutit k očkování vakcínou, která používá zcela novou technologii, o které nevíme, co způsobí v dalších letech, by bylo opravdu absurdní. Zvláště za situace, kdy je v databázi VAERS po očkování proti covid-19 nahlášeno téměř dvacet tisíc mrtvých.

demonstrace 9ledna 2022 praha 600

Demonstrace za zrušení vyhlášky o povinném očkování 9. ledna 2022 v Praze. Foto: Facebook „Otevřeme Česko - Chcípl PES“

Nicméně další hrozba se již rýsuje v navržené podobě pandemického zákona. Osoba s pozitivním testem má být někde izolována. Z textu návrhu zákona však nevyplývá, že by to mělo být u dotyčného doma. V praxi by to mohlo znamenat také policejní deportaci do karanténního tábora. Pandemický zákon je nebezpečný a neměl by být vůbec schválen.

Vraťme se zpět k vyhlášce o povinném očkování. Nepochybně je to dílčí vítězství, ale boj proti diskriminaci neočkovaných a za zrušení zbytečných opatření pokračuje. Je třeba poděkovat statečným odborníkům, kteří byli v médiích hlavního proudu vysmíváni a nálepkováni jak manipulátoři a dezinformátoři. Mezi jinými je to molekulární genetička MUDr. Soňa Peková, Ph.D., imunologové prof. RNDr. Jaroslav Turánek, Dsc., RNDr. Karel Drbal, Ph.D., prof. MUDr. Vojtěch Thon, Ph.D., epidemiolog prof. MUDr. Jiří Beran, CSc.

Ke zrušení vyhlášky nepochybně přispěla i petice lékařů proti povinnému očkování (MUDr. Jan Hnízdil a dalších téměř dva tisíce lékařů) a petice zdravotních sester (čtyři tisíce podpisů zdravotních sester). Svůj vliv měly jistě i demonstrace pořádané iniciativou „Chcípl pes“ a dalšími stranami a spolky. Z parlamentních stran se proti povinnému očkování stavěla SPD, plus jednotlivci z ostatních stran (Ondřej Dostál a jeho denní počty očkovaných a neočkovaných v nemocnicích z dat ÚZIS). Nesmíme zapomenout ani na stížnost čtrnácti senátorů podanou k Ústavnímu soudu.

 

ondrej dostal statistiky 2312022

Zdroj: Ondřej Dostál (Twitter: @dostalondrej) Neděle 23.1.2022, data z reportu ÚZIS pro posl. a senátory.

ondrej dostal statistiky 2312022 ockovani podrobne

Zdroj: Ondřej Dostál (Twitter: @dostalondrej) Neděle 23.1.2022, hospitalizace očkovaných podrobně

 

Pak jsou tady Ti, o kterých se téměř nemluví ani v alternativních médiích. Lidé, kteří se za zrušení vyhlášky modlili. Děkujeme Pánu Bohu, že nám toto vítězství dal. Ostatně, pokud nám není lhostejný osud našich sousedů v Rakousku, nic jiného než modlitba nám nezbývá.

A tak se od boje za zrušení nesmyslných omezení dostáváme k boji dalšímu, k boji duchovnímu. Jak řekl ve svém zamyšlení ze začátku prosince Vojtěch Kodet, pokud začneme někoho z druhého tábora zesměšňovat nebo pomlouvat, pak už je jedno, na které straně jsme. Ten hlavní nepřítel by tím totiž dosáhl svého: nárůstu množství nenávisti a rozšíření moci království temnoty. A v tomto boji, jak doufám, chceme být jistě všichni na Boží straně.